Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
maryninianin napisał:
niezła propaganda. Plan socjalistyczny (brzydko mówiac komunistyczny) przewidywał niedoinformowana/y pani/e wydzielony i naniesiony na mapy pas pod przyszłą obwodnice w okolicach radawca. Dlatego nieudacznik swoja drogą pan Hieronim G. wydawał pozwolenia tutaj gdzie obecnie jest obwodnica. prosze bardzo niedoinformowany ignorancie , na tym forum masz plany z 1988 r http://www.skyscrapercity.com/showthread.p...3021&page=2 widać wyraźnie węzeł RADAWIEC !! Zdejmij głupcze klapki z oczu.
PO PIERWSZE NIE NAZYWAJ MNIE GŁUPCEM BO JESTEM KOBIETĄ A Z TEGO CO WIDZE TO PAN G CHYBA JEST TWOIM BLISKIM A NA TYCH PLANACH TO JEST BARDZO DUŻO WARIANTÓW OBWODNICY A TOBIE KTOŚ BAJEK NAOPOWIADAŁ IDŹ MOŻE DO GMINY I ZOBACZ PLANY BO WIDZISZ TO CO CHCESZ WIDZIEĆ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POLO4563 napisał:
JESTEM DLA PANA WÓJTA CAŁKIEM OBCĄ OSOBĄ KTÓRA TEŻ ZEBY WYWALCZYĆ SOBIE COŚ NIEŹLE MU ZA SKÓRE ZALAZŁA. a FUNDUSZE UNIJNE MÓJ DROGI BO WIDAĆ NIE JESTES ZBYT DOBRZE ZORIENTOWANY WCALE NIE JEST TAK ŁATWO UZYSKAĆ TO NIE JEST KWESTIA NAPISANIA BYLE JAKIEGO PAPIERKU A DROGI JAK JUŻ WSPOMNIAŁAM WYŻEJ NIE WSZYSTKIE NALEŻĄ DO GMINY TYLKO DO REJONY DRÓG TAKŻE NAJPIERW SIĘ ZORIENTUJ W TEMACIE A POTEM DOPIERO SIĘ WYPOWIADAJ. iNTERNET BEZPRZEWODOWY TEŻ NIE JEST W NASZYM REJONIE BARDZO MOŻLIWY GDYŻ JEST BARDZO PAGÓRKOWATY I ROŚNIE BARDZO DUŻO DRZEW A JEDEN NADAJNIK MA ZASIĘG W OBRĘBIE JEDNEGO KM. W LINII PROSTEJ. A OBWODNICA TO MIAŁA BYĆ OD SAMEGO POCZĄTKU PO LINI WYSOKIEGO NAPIĘCIA. A KLAPKI Z OCZU JUŻ DAWNO MI SPADŁY MÓJ DOGI PANIE WIESZ CO NIE ZAZDROSZCZĘ MU TYCH PIENIĘDZY JAK MASZ CHĘĆ TO SAM STARTUJ W WYBORACH ZOBACZYMY CO TY NAWOJUJESZ. POWODZENIA.
i znowu propaganda (mam wrażenie że jest pani skarbnikiem gminy (jest pani księgową) - jednocześnie nosi pani to samo nazwisko co pan wójt ?? - też niezła sytuacja jakby noszą znamiona konfliktu interesów, prokurator byłby zainteresowany) 1. fundusze unijne nie łatwo uzyskać ? A od czego są pracownicy ? są to niekompetentne osoby ? dlaczego nadal pracują ? Inne gminy jakoś nie mają kłopotów z ich pozyskiwaniem. Przecież są studia podymplomowe z pozyskiwania funduszy, Są osoby w tym wyspecjalizowane, dlaczego one nie pracują dla gminy tylko trzyma się miernoty które nic nie potrafią wypełnić, napisać ?? 2. internet bezprzewodowy ?? jakoś prywatne firmy stawiają nadajniki (patrz comernet, vipnet,netia -WIMAX) i jakoś oni nie mają problemów z ukształtowaniem terenu. jest kilka miejsc, budynków gdzie śmiało można ustawić nadajnik i będzie chodziło. jesli jeden nadajnik ma zasieg km, wg pani/pana to musze powiedzieć ze znane mi są sytuacje gdzie nadajnik osiągnał zasięg nawet 16 km. Widać pani/pana wiedza zatrzymała się jakieś 10 lat temu. Wimax netii ma zasieg nawet 30 km. (teoretycznie, w praktyce 2 km w zabudowie miejskiej) 3.nie zazdroszę panu wójtowi tych pieniedzy, po prostu są one zbyt wysokie jak na dokonania pana wojta. wyksztalcenia tez mu nie zazdroszcze, sam mam magistra i podyplomowe, wiec czemu mialbym mu zazdroscic mgr ?? to jakis wyczyn miec mgr ?? 4. Droga w maryninie nie nalezy do gminy ?? chyba pani/pan jest niezorientowany. Wiem ze niektóre nie należą. toteż o tych nie mówię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maryninianin napisał:
hahaha nie no nie rozmieszaj mnie, droga przez marynin nie jest drogą gminną ? hahaha no tak jest drogą niczyją...a już na pewno nie jest warta uwagi taty ? wujka ,cioci stryjka wójta , bo tam nie mieszkają prawda ?
Nie za bardzo wiem o którą drogę na Maryninie ci chodzi nie jezdże tamtymi stronami chociaż ostatnio koleżanka mnie wiozła przez jakieś zadupia lae nie widziałam żebysmy jechały polną drogą a może czas się zainteresować i odezwać na jakimś zebraniu. A Pan Żydek jest dla mnie kompletnie obcą osobą poznaliśmy się w momencie jak walczyłam o szosę którą wszyscy mówią że zrobił sobie pan poseł Łopata a to nie prawda tak zalazłam panu wójtowi za skóre że żeby miec spokój i głupia baba sie od niego odczepiła zrobił mi szosę. Tylko czasami trzeba się trochę mocniej odezwać a nie czekać aż ktoś poda wszystko jak na dłoni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POLO4563 napisał:
PO PIERWSZE NIE NAZYWAJ MNIE GŁUPCEM BO JESTEM KOBIETĄ A Z TEGO CO WIDZE TO PAN G CHYBA JEST TWOIM BLISKIM A NA TYCH PLANACH TO JEST BARDZO DUŻO WARIANTÓW OBWODNICY A TOBIE KTOŚ BAJEK NAOPOWIADAŁ IDŹ MOŻE DO GMINY I ZOBACZ PLANY BO WIDZISZ TO CO CHCESZ WIDZIEĆ.
no nie wierzę własnym oczom. pokazałem pani plany z 1988r. gdzie jest wariant komunistyczny. I wg tego wariantu był zarezerwowany pas pod obwodnicę. I dlatego były wydawane pozwolenia na budowe w miejscu obecnego wariantu. A pani nadal twierdzi że obecny przebieg obwodnicy był od dawna ustalony. Otóż szanowna pani . ludzie sie tu budowali bo obwodnica miała być tam. ( a tak nawiasem mówiąc capslock jest zupełnie niepotrzebny, w netykiecie oznacza on krzyk, czyżby była pani taka zdenerwowana ? prawda w oczy kole ?)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='Gość' date='27.03.2010, 15:35:30' post='257050'] i znowu propaganda (mam wrażenie że jest pani skarbnikiem gminy (jest pani księgową) - jednocześnie nosi pani to samo nazwisko co pan wójt ?? - też niezła sytuacja jakby noszą znamiona konfliktu interesów, prokurator byłby zainteresowany) 1. fundusze unijne nie łatwo uzyskać ? A od czego są pracownicy ? są to niekompetentne osoby ? dlaczego nadal pracują ? Inne gminy jakoś nie mają kłopotów z ich pozyskiwaniem. Przecież są studia podymplomowe z pozyskiwania funduszy, Są osoby w tym wyspecjalizowane, dlaczego one nie pracują dla gminy tylko trzyma się miernoty które nic nie potrafią wypełnić, napisać ?? 2. internet bezprzewodowy ?? jakoś prywatne firmy stawiają nadajniki (patrz comernet, vipnet,netia -WIMAX) i jakoś oni nie mają problemów z ukształtowaniem terenu. jest kilka miejsc, budynków gdzie śmiało można ustawić nadajnik i będzie chodziło. jesli jeden nadajnik ma zasieg km, wg pani/pana to musze powiedzieć ze znane mi są sytuacje gdzie nadajnik osiągnał zasięg nawet 16 km. Widać pani/pana wiedza zatrzymała się jakieś 10 lat temu. Wimax netii ma zasieg nawet 30 km. (teoretycznie, w praktyce 2 km w zabudowie miejskiej) 3.nie zazdroszę panu wójtowi tych pieniedzy, po prostu są one zbyt wysokie jak na dokonania pana wojta. wyksztalcenia tez mu nie zazdroszcze, sam mam magistra i podyplomowe, wiec czemu mialbym mu zazdroscic mgr ?? to jakis wyczyn miec mgr ?? 4. Droga w maryninie nie nalezy do gminy ?? chyba pani/pan jest niezorientowany. Wiem ze niektóre nie należą. toteż o tych nie mówię. [/quot a gdzie to pan wyczytał że mamy takie samo nazwisko bo mamy całkiem odmienne nawet grama nie podobne jeszcze raz podkreślam nie jestem pracownikiem gminy ani żadną rodziną wójta tylko obcą osobą. A prokuratorem to ty mnie nie strasz bo się nie boję. Co do pracowników gminy nie moge się wypowiedzieć bo nikogo nie znam nie wiem kim jest i jakie ma wykształcenie a skoro panie magistrze podyplomowy jesteś taki mądry to napisz projekt i przedstaw go w gminie przeciez nikt cię z nim nie wygoni ale wiem że po pierwszych zdaniach zostanie on odrzucony i nie dotaniesz ani grosza. Człowieku w jakim ty świecie żyjesz dostałeś kiedyś coś za darmo nasłuchaliście się o tej unii że tak wszystko daje a tak naprawdę to nawet w mordę nikt za darmo nie dostanie. Czepiliście się małej gminki i wymagacie cudów a co wogóle cała Polska skorzystała na funduszach unijnych. Ile jest tych darmozjadów w rządzie co oni zrobili nic okradli nas i kradną dalej z dnia na dzień żyje się coraz gorzej jakie pensje biorą i co dzień w dzień tylko afery i nic i coraz większa bieda. Przewróciło wam się wszystkim w d... z dobrobytu i to wszystko. wiem co nieco na temat internetu bo ostatnio chciałam go założyć owszem to co pan pisze na temat internetu jest jak najbardzie prawdziwe ale nie do zrobienia w naszym rejonie a ceny jego są kosmiczne dlatego byłam zmuszona założyć tel. TP SA i Neostradę miałam kilka założonych na próbę drogą radiową i nie zdało to egzaminu strony otwierały sie po parę minut a chyba nie chciał by pan aby większa część pieniędzy szła na dofinansowanie czegoś co się w praktyce nie sprawdza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maryninianin napisał:
no nie wierzę własnym oczom. pokazałem pani plany z 1988r. gdzie jest wariant komunistyczny. I wg tego wariantu był zarezerwowany pas pod obwodnicę. I dlatego były wydawane pozwolenia na budowe w miejscu obecnego wariantu. A pani nadal twierdzi że obecny przebieg obwodnicy był od dawna ustalony. Otóż szanowna pani . ludzie sie tu budowali bo obwodnica miała być tam. ( a tak nawiasem mówiąc capslock jest zupełnie niepotrzebny, w netykiecie oznacza on krzyk, czyżby była pani taka zdenerwowana ? prawda w oczy kole ?)
Normalnie mam wrażenie że rozmawiam z samym Panem MICHALAKIEM bo tylko on był na otwartej sesji w sprawie obwodnicy taki mądry. Wiesz czego się wściekam bo ta obwodnica miała iść przez róg mojej działki a ja miałam zostać i mieszkać obok niej i truć się z moimi dziećmi. Dobrze wam tak wszystkim po kolei. A za pieniądze które bym dostała za budynki mogła bym sobie pobudować kurnik bo mieszkanie jest z lat 40 budowany przez moich dziadków. Gdyby te plany były takie jak mówisz to bym sie nie odzywałam. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zydek doprowadził do tego, że nikt tu nie będzie startował. Gminy sąsiednie rozwijają się, Jastków ma pełną kanalizację, buduje drugą oczyszczalnię ścieków, sieć przedszkoli dla mieszkańców, w szkołach coś dobrego się dzieje, zajęcia pozalekcyjne, z Niedrzwicy wygrywają olbrzymie wieomilionowe projekty, w Głusku to samo, a u nas co: jeden projekcik drobny w Radawczyku, jakieś dni akrobatyki lotnicej i remonty trawników przyszkolnych, szumnie zwane boiskmi. Żydek twierdzi że Konopnica to gmin lotnicza, ha, ha, pewnie że totnicza, bo tu nic się nie zieje i wszyscy stąd wylatują. Żydek kończ, wstydu oszczęź
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a gdzie to pan wyczytał że mamy takie samo nazwisko bo mamy całkiem odmienne nawet grama nie podobne jeszcze raz podkreślam nie jestem pracownikiem gminy ani żadną rodziną wójta tylko obcą osobą. A prokuratorem to ty mnie nie strasz bo się nie boję. Co do pracowników gminy nie moge się wypowiedzieć bo nikogo nie znam nie wiem kim jest i jakie ma wykształcenie a skoro panie magistrze podyplomowy jesteś taki mądry to napisz projekt i przedstaw go w gminie przeciez nikt cię z nim nie wygoni ale wiem że po pierwszych zdaniach zostanie on odrzucony i nie dotaniesz ani grosza. Człowieku w jakim ty świecie żyjesz dostałeś kiedyś coś za darmo nasłuchaliście się o tej unii że tak wszystko daje a tak naprawdę to nawet w mordę nikt za darmo nie dostanie. Czepiliście się małej gminki i wymagacie cudów a co wogóle cała Polska skorzystała na funduszach unijnych. Ile jest tych darmozjadów w rządzie co oni zrobili nic okradli nas i kradną dalej z dnia na dzień żyje się coraz gorzej jakie pensje biorą i co dzień w dzień tylko afery i nic i coraz większa bieda. Przewróciło wam się wszystkim w d... z dobrobytu i to wszystko. wiem co nieco na temat internetu bo ostatnio chciałam go założyć owszem to co pan pisze na temat internetu jest jak najbardzie prawdziwe ale nie do zrobienia w naszym rejonie a ceny jego są kosmiczne dlatego byłam zmuszona założyć tel. TP SA i Neostradę miałam kilka założonych na próbę drogą radiową i nie zdało to egzaminu strony otwierały sie po parę minut a chyba nie chciał by pan aby większa część pieniędzy szła na dofinansowanie czegoś co się w praktyce nie sprawdza.
1. nie wyczytałem, a wnioskuję z wykształcenia(skarbnik-księgowa). Bo dziwnym trafem skarbnikiem gminy jest Bogumiła Żydek. To nie rodzina pana Żydka, to nie małżonka wójta ?? i o tym był mój wywód o prokuraturze i konflikcie interesów. Nie Panią straszyłem. Proszę uważnie czytać. 2. Owszem jestem taki mądry, ale dlaczego mam pisać za kogoś projekty, plany, wnioski, itd. Przecież to oni biorą za to pieniądze. Jest chyba ktoś odpowiedzialny za projekty unijne? Kto go rozlicza? , jakie są mierniki jakości czy wydajności jego pracy ? Gdybym ja tam rządził już ta osoba szukałaby sobie nowej pracy. Dlaczego to ja mam odwalać za kogoś robotę, czy mi ktoś za to zapłaci.? Szkoda kurw@ bardzo żebym jeszcze pracował za urzędników. Jakbym miał mało własnej pracy, to jeszcze może za kogoś będę robił darmo ?? I uwierz mi nie wygoniono by mnie po pierwszych paru zdaniach czy odrzucono mój projekt ponieważ pisałem wnioski dla mojej firmy i dostawały ilość pkt odpowiednią dla uzyskania dofinansowania. Nie można tłumaczyć niekompetencji urzędników tym że unia łatwo nie oddaje pieniędzy... 3. Jak ktoś wcześniej uprzejmie zauważył inne gminy są wydajniejsze od naszej, wiec proszę nie mówić że plany, wnioski, projekty tak trudno napisać. Jeśli to przerasta urząd gminy, zwolnić wszystkich i zatrudnić osoby kompetentne. aaaa ale polityka a potrzeby to dwie różne rzeczy. 4. Owszem w mordę można dostać za darmo. Wystarczy pojechać do Lubartowa gdzie wyłączono oświetlenie. 5. Proszę nie przenosić dyskusji na poziom krajowy. Gmina jest mi najbliższym stopniem podziału terytorialnego i zgodnie z zasadą subsydiarności ,to na poziomie gminy powinny załatwiać się wszystkie istotne dla mnie sprawy. Społeczność lokalna itd... 6. Chętnie bym wystartował na wójta. Ale reprezentowałbym mniejszość, podobnie jak pan Michalak. Znając realia demokracji nie przebiłbym dużego radawca i okolic. Poza tym nie jestem tak majętny jak pan wójt. Pan wójt zarabia obecnie około 12 tys PLN. Ma z czego finansować swoją kampanie. Ja muszę inwestować w rozwój firmy, żebym miał za co "egzystować" 7. Internet radiowy śmiga aż miło. A telekomunikacja odmówiła mi założenia z powodu braku infrastruktury. Tej infrastruktury na którą unia dała PL około 30 mln - światłowody ,szerokopasmowy dostęp do internetu. Czemu mi nikt światłowodu nie poprowadził ?? .... Podałem przykład radiówki bo jest prostsza i tańsza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maryninianin napisał:
1. nie wyczytałem, a wnioskuję z wykształcenia(skarbnik-księgowa). Bo dziwnym trafem skarbnikiem gminy jest Bogumiła Żydek. To nie rodzina pana Żydka, to nie małżonka wójta ?? i o tym był mój wywód o prokuraturze i konflikcie interesów. Nie Panią straszyłem. Proszę uważnie czytać. 2. Owszem jestem taki mądry, ale dlaczego mam pisać za kogoś projekty, plany, wnioski, itd. Przecież to oni biorą za to pieniądze. Jest chyba ktoś odpowiedzialny za projekty unijne? Kto go rozlicza? , jakie są mierniki jakości czy wydajności jego pracy ? Gdybym ja tam rządził już ta osoba szukałaby sobie nowej pracy. Dlaczego to ja mam odwalać za kogoś robotę, czy mi ktoś za to zapłaci.? Szkoda kurw@ bardzo żebym jeszcze pracował za urzędników. Jakbym miał mało własnej pracy, to jeszcze może za kogoś będę robił darmo ?? I uwierz mi nie wygoniono by mnie po pierwszych paru zdaniach czy odrzucono mój projekt ponieważ pisałem wnioski dla mojej firmy i dostawały ilość pkt odpowiednią dla uzyskania dofinansowania. Nie można tłumaczyć niekompetencji urzędników tym że unia łatwo nie oddaje pieniędzy... 3. Jak ktoś wcześniej uprzejmie zauważył inne gminy są wydajniejsze od naszej, wiec proszę nie mówić że plany, wnioski, projekty tak trudno napisać. Jeśli to przerasta urząd gminy, zwolnić wszystkich i zatrudnić osoby kompetentne. aaaa ale polityka a potrzeby to dwie różne rzeczy. 4. Owszem w mordę można dostać za darmo. Wystarczy pojechać do Lubartowa gdzie wyłączono oświetlenie. 5. Proszę nie przenosić dyskusji na poziom krajowy. Gmina jest mi najbliższym stopniem podziału terytorialnego i zgodnie z zasadą subsydiarności ,to na poziomie gminy powinny załatwiać się wszystkie istotne dla mnie sprawy. Społeczność lokalna itd... 6. Chętnie bym wystartował na wójta. Ale reprezentowałbym mniejszość, podobnie jak pan Michalak. Znając realia demokracji nie przebiłbym dużego radawca i okolic. Poza tym nie jestem tak majętny jak pan wójt. Pan wójt zarabia obecnie około 12 tys PLN. Ma z czego finansować swoją kampanie. Ja muszę inwestować w rozwój firmy, żebym miał za co "egzystować" 7. Internet radiowy śmiga aż miło. A telekomunikacja odmówiła mi założenia z powodu braku infrastruktury. Tej infrastruktury na którą unia dała PL około 30 mln - światłowody ,szerokopasmowy dostęp do internetu. Czemu mi nikt światłowodu nie poprowadził ?? .... Podałem przykład radiówki bo jest prostsza i tańsza.
dobrze ze nie jestem pana pracownikiem a co do projektu skąd Pan że nikt by za niego nie zapłacił a Pan Żydek nie zarabia 12 tys tylko 8 albo 9 tak ostatnio podała prasa pozazdrościć ja muszę pracować na takie pieniądze pół roku ale przynajmniej więcej czasu spędzam z dziećmi bo Pan Żydek jest niestety gościem w domu a co do jego żony to jest chyba nuczycielką w szkole w Radawcu ale tego dokładnie nie wiem na pewno nie pracuje w gminie. A Pan Michalak jest nikim totalnym zerem Żydek się nikomu nie odgrażał że niech spróbuje ktoś z Motycza przyjść do niego coś załatwić A Pan M bezczelnie się odgrażał gdyby pohamował swój niewyparzony pysk to kto wie może i by był wójtem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POLO4563 napisał:
dobrze ze nie jestem pana pracownikiem a co do projektu skąd Pan że nikt by za niego nie zapłacił a Pan Żydek nie zarabia 12 tys tylko 8 albo 9 tak ostatnio podała prasa pozazdrościć ja muszę pracować na takie pieniądze pół roku ale przynajmniej więcej czasu spędzam z dziećmi bo Pan Żydek jest niestety gościem w domu a co do jego żony to jest chyba nuczycielką w szkole w Radawcu ale tego dokładnie nie wiem na pewno nie pracuje w gminie. A Pan Michalak jest nikim totalnym zerem Żydek się nikomu nie odgrażał że niech spróbuje ktoś z Motycza przyjść do niego coś załatwić A Pan M bezczelnie się odgrażał gdyby pohamował swój niewyparzony pysk to kto wie może i by był wójtem.
hmm 9900zł/miech : http://konopnica.bip.lublin.pl/upload/pliki/158_09.doc + bonusik 8 tysiecy za rok 2008 coś tam : http://konopnica.bip.lublin.pl/upload/pliki/157_09.doc niech pani nie schodzi na pana Michalaka. Nie o nim ta dyskusja. Być może to "zero" właśnie przez odgrażanie i presje pozyskałby więcej pieniędzy dla gminy. koniec gdybania. dziękuje za dyskusje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
hahaha Pan wójt Żydek natomiast według was to wzór cnót ?? a kto dowoził ludzi z Lipniaka na wybory, żeby na niego głosowali ?? kto dopisywał ?? przez to były powtórzone wybory, więc była to prawda. Owszem wygrał drugą turę ale nie ma się co dziwić, zaraz potem podpisał korzystny dla siebie i Lipniaka itd przebieg obwodnicy to głosowali proste. Ot cała kampania wyborcza - wersja Pana Michalaka vs wersja Pana Żydka chore urojenia na temat dowożenia ludzi pfff... nikt tego nie udowodnił..... a może to Michalak działał na szkodę Żydka, wożąc ludzi z Radawca????[u][/u][/quote] [quote name='maryninianin' post='257027' date='27.03.2010, 15:15:33']hahaha nie no nie rozmieszaj mnie, droga przez marynin nie jest drogą gminną ? hahaha no tak jest drogą niczyją...a już na pewno nie jest warta uwagi taty ? wujka ,cioci stryjka wójta , bo tam nie mieszkają prawda ?
droga przez Marynin jest drogą powiatową w związku z czym zajmuje się nią Zarząd Dróg Powiatowych panie niedouczony A KTO GŁĘBIEJ INTERESUJE SIĘ POCZYNANIAMI GMINY ( A NIE TYLKO Z MIERNYCH PLOTEK) TEN WIE O NAJBLIŻSZYCH PLANACH M.IN. W SPRAWIE INTERNETU
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fakt, Żydek zarabia tylko około 10 000 PLN. Cóż to jest, w stosunku do jego efektywności wyborczej. Przecież dwa razy wygrał wybory. Banach, jego zastępca z PSL też zarabia około 10 000 PLN, efektywność jak wyżej, Skarbnik Żydkowa zarabia coś około 8000 PLN, efektwność - jak wyżej, sekretarz Olszakowa - coś około 6000 PLN efekty też jak wyżej. W sumie banda głównyc nierobów kosztuje mieszkańców gminy około 35 000 PLN miesięcznie plus pochodne to coś koło 50 000 PLN co miesiąc. To tyle co jeden plac zabaw.Miesięcznie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niech miarą efektywności będzie liczba projektów zrealizowanych. W porównaniu na przykład z Niedrzwicą. niedouczony ? jeśli już to niedoinformowany ale na swoją obronę przedstawiam link, w wykazie którego nie ma mojej drogi : Zarząd Dróg Powiatowych w Lublinie http://www.ebip.lublin.pl/57/upload/wykaz_...ersion_1%29.pdf jeśli chodzi o nieudowodnione urojenia itd to ten artykuł wyjaśnia wszystko :
Sąd Okręgowy w Lublinie orzekł w piątek o nieważności wyborów na wójta w gminie Konopnica na Lubelszczyźnie. Sąd uznał, że blisko 300 osób dopisanych do spisu wyborców przed drugą turą wyborów nie było uprawnionych do głosowania, gdyż nie zostało udokumentowane, że faktycznie zamieszkują oni na terenie gminy. Sąd orzekł też o wygaśnięciu mandatu wójta Mirosława Żydka i przeprowadzeniu ponownie drugiej tury wyborów, poprzedzonej sporządzeniem nowego spisu wyborców. W drugiej turze wyborów na wójta Konopnicy został wybrany Mirosław Żydek (PSL), który zdobył o 268 głosów więcej niż jego konkurent Mirosław Michalak (bezpartyjny). W pierwszej turze wygrał Michalak, zdobywając 94 więcej głosów niż Żydek. Między pierwszą a drugą turą głosowania do spisu wyborców w gminie Konopnica zostały dopisane 292 osoby, co do których - według sądu - były uzasadnione wątpliwości, czy rzeczywiście zamieszkują na terenie tej gminy. "Te wątpliwości powinny się nasuwać z tego tytułu, że te 292 wnioski napłynęły masowo, w zasadzie w ciągu dwóch dni. Złożone zostały przez dwie osoby, wnioskodawcy nie składali ich osobiście, co mogło sugerować jakąś akcyjność działań przed wyborami" - powiedziała uzasadniając orzeczenie sędzia Małgorzata Skoczyńska. "Już pobieżna lektura tych lakonicznych wniosków wskazywała, że pod jednym adresem, wskazywanym jako miejsce zamieszkania, swój pobyt na stałe deklarowało po kilkanaście osób. Te kwestie należało wyjaśnić" - dodała. Sąd uznał, że pieczęcie sołtysów na złożonych wnioskach były niewystarczające dla potwierdzenie miejsca zamieszkania.
Być może nie udowodniono bezposrednio kto i jak ,ale posrednio chyba mozna sie domyslic prawda ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
andrzej Duda - dieta roczna przewodniczącego Rady Gminy - 16 000 x 4 lata = ok. 64 000zł. Zabolałoby, oj zabolało. PATRZ PONIŻEJ: Czarna Dąbrówka. Radni nie oddali diet, a wójt jeszcze nie odszedł Marcin Pacyno 2009-06-26 12:02:00 Do środy 24 czerwca, gdy zamykaliśmy to wydanie "Dziennika Powiatu Bytowskiego", do kasy Urzędu Gminy w Czarnej Dąbrówce nie wpłynęło 27 tys. zł należności od dwóch skazanych 4 lata temu radnych. Roman Zwolski i Łucjan Klęczek zostali zobowiązani do wpłacenia pieniędzy w terminie do 25 czerwca. Chodzi o diety, które pobrali po skazaniu za jazdę pod wpływem alkoholu. Zgodnie z prawem nie powinni być już wtedy radnymi, więc i diety im się nie należą. Zwolski ma do oddania 10 tys. zł, a Klęczek 17 tys. zł. - Do środy do godziny 12 nie wpłynęły do nas żadne pieniądze od radnych - mówi Danuta Cheba, sekretarz Urzędu Gminy w Czarnej Dąbrówce. Skazani niegdyś radni twierdzą, że pieniędzy oddawać nie muszą, bo należą im się za pracę. Urząd grozi, że jeśli minie termin, a kasy nie będzie, to sprawa trafi do sądu. Pochodną tej sprawy było skazanie wójta Wojciecha Gralaka, który teraz musi odejść z urzędu. Sąd wytknął mu, że wiedział o wyroku Zwolskiego, ale nie wystąpił do rady z uchwałą o pozbawienie go mandatu radnego. Dowodem był podpis wójta na potwierdzeniu odrobienia przez Zwolskiego karnych godzin. Gralak jeszcze sprawuje urząd, bo radni nie podjęli decyzji o jego odwołaniu. Powodem był brak uzasadnienia wyroku. Teraz wyręczy ich wojewoda. - Mamy już uzasadnienie wyroku i w najbliższych dniach wyślemy pismo do Rady Gminy, która od dnia jego otrzymania będzie miała 30 dni na odwołanie wójta - wyjaśnia Roman Nowak z biura prasowego wojewody pomorskiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fajny wątek:) Przypomnijmy sobie co nieco o minionej kadencji władz gminy Konopnica. Ciekawe czy i tym razem obywatele zaufają tej "paczce"? Zbliżają się wybory, pomyślmy wspólnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niedługo wybory - pamiętaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Andrzej Duda kandyduje na radnego Gminy Konopnica - 21 listopada pamiętaj na kogo głosujesz!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Andrzej Duda kandyduje na radnego Gminy Konopnica - 21 listopada pamiętaj na kogo głosujesz!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zanim Duda został radnym. Łopata planował Dudę na wójta gminy, lecz miał problem, Duda był za głupi- był głupszy niż przeciętny 13 - latek. Więc dał Dudę na radnego - przewodniczącego rady gminy. Tak więc Duda klepie uchwały, a Żydek rządzi za pomocą rozporządzeń. Łopata przestał pokazywać się z koniem i robi za autorytet. No cóż taka władza jaka gmina, a może się mylę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O Janie Sokole aktywiście PSL , kandydacie do Rady Miasta Lublina oraz patronie Komitetu Wyborczego Jana Sokołóa w Niedrzwicy Duzej Pani Genowefa Tokarska Wojewoda Lubelski L i s t o t w a r t y Szanowna Pani Wojewodo, Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu. Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem. Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozach osób i rzeczy. Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie. Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ). Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny. Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę. Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe i wynosiły 3,4 mln złotych. Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego. Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół. Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą. Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia ww. funkcji, podjąłem decyzję o powołaniu Pana Jana Sokoła na stanowisko mojego zastępcy. Niestety moje obawy, co do ww. osoby potwierdziły się, o czym wielokrotnie była Pani przeze mnie informowana w formie pisemnej. Zachowanie mojego zastępcy wskazywało, iż najwyraźniej chciał z WITD w Lublinie zrobić swój prywatny „ folwark”. O zagadnieniach merytorycznych jak i
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...